aktualności > TVP INFO: Komisja weryfikacyjna zwróci się do ABW o materiały ws. warszawskiej reprywatyzacji

TVP INFO: Komisja weryfikacyjna zwróci się do ABW o materiały ws. warszawskiej reprywatyzacji

2017-07-04

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji zwróci się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z zapytaniem, czy dysponuje materiałem śledczym dotyczącym reprywatyzacji prowadzonej przez warszawski ratusz. Poinformował o tym na konferencji prasowej członek komisji Jan Mosiński z PiS.

www.tvp.info

Mój kolega poseł Paweł Lisiecki i ja wystąpimy do pana przewodniczącego z wnioskiem, by zwrócił się do szefostwa ABW z zapytaniem, czy dysponuje materiałem operacyjnym dotyczącym relacji agencja – nadzorujący pracę służb – stwierdził poseł. Dodał, że będą też się chcieli dowiedzieć o działaniach Agencji wobec prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, które miały sprawdzić, czy faktycznie reprywatyzacja była prowadzona niezgodnie z prawem.

Według Mosińskiego przesłuchania wykazały, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego była informowana przez urzędników stołecznego ratusza o nieprawidłowościach w trakcie reprywatyzacji.

Członkowie komisji chcieliby uzyskać odpowiedź na pytanie, czy Agencja informowała o tym osobę odpowiedzialną za służby, czyli ówczesnego premiera Donalda Tuska oraz czy ten podjął działania sprawdzające.

 

Więcej: www.tvp.info  "Komisja weryfikacyjna zwróci się do ABW o materiały ws. warszawskiej reprywatyzacji" 03.07.2017 r.