aktualności > PORTALSAMORZADOWY.PL: Jan Mosiński, poseł PiS: Za reprywatyzacją stoi zapewne prezydent Warszawy. Stoi cała PO

PORTALSAMORZADOWY.PL: Jan Mosiński, poseł PiS: Za reprywatyzacją stoi zapewne prezydent Warszawy. Stoi cała PO

2017-07-15

Posłowie PiS zapowiedzieli złożenie dwóch wniosków do szefa komisji reprywatyzacyjnej, Patryka Jakiego. Będą wnioskować, m.in. o to, by Jaki zwrócił się do szefów służb o dostarczenie informacji o działaniach operacyjnych ABW związanych z warszawską reprywatyzacją.

Poseł PiS Jan Mosiński, członek komisji weryfikacyjnej, podczas piątkowej konferencji zapowiedział, że PiS złoży dwa wnioski w sprawie działań komisji. Obydwa skierowane do Patryka Jakiego, szefa komisji. W pierwszym dotyczyć będzie tego, aby Jaki zwrócił się "do szefów służb (...) o dostarczenie informacji o działaniach operacyjnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego od roku 2011 do 2015". "Od 2016 ten obszar reprywatyzacyjny w Warszawie jest już kontrolowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne" - podkreślił poseł. - Drugi, aby jedno z najbliższych posiedzeń niejawnych komisji było przeznaczone na spotkanie z szefem ABW. "Aby wysłuchać informacji, zadać pytanie dotyczące działań operacyjnych" - wyjaśniał Mosiński.

 "Mam prawo domniemywać, że o wynikach prowadzonych działań operacyjnych nad tą dziką reprywatyzacją wiedział były premier Donald Tusk, wiedziała również pani premier Ewa Kopacz. Dlaczego nie podjęto działań w roku 2011, 2012, 2013, tylko czekano, aż kilku cwaniaków okradnie, ograbi, obedrze ze skóry majątek warszawski, wyrzucając na śmietnik biednych ludzi, którzy byli biedni wobec tego szerokiego bezprawia?" - pytał Mosiński.

 Jego zdaniem, za reprywatyzacją "stoi zapewne" prezydent Warszawy. "Stoi cała PO. Do dziś, a są to już lata, nie znamy żadnego stanowiska władz krajowych PO ani Donalda Tuska, jako szefa PO, ani Grzegorza Schetyny, którzy ewentualnie potępiliby takie praktyki złodziejskie. Kryją tylko oni Hannę Gronkiewicz-Waltz" - powiedział poseł PiS.

 Posłowie PiS zaapelowali do szefa PO Grzegorza Schetyny. "Skoro jesteście tacy demokratyczni, przymuście demokratycznymi instrumentami Hannę Gronkiewicz-Waltz, aby stawiła się przed komisją weryfikacyjną i złożyła obszerne wyjaśnienia. Tych pytań jest już kilkadziesiąt od każdego z członków komisji weryfikacyjnej" - oświadczył Mosiński.

 Według niego, prezydent Warszawy miała instrumenty, aby nadzorować prace dyrektorów poszczególnych wydziałów w urzędzie. "Tego nie czyniła, była bardzo aktywna przez te kilka lat na różnych forach politycznych, na kongresach, konwencjach. Natomiast nie dbała o to, co było jej przypisane, nie dbała o majątek miasta st. Warszawy, nie dbała o warszawiaków, pozwalała na to, by grupa kilku cwaniaków okradała miasto z majątku" - ocenił Mosiński.

 

źródło: www.portalsamorzadowy.pl  "Jan Mosiński, poseł PiS: Za reprywatyzacją stoi zapewne prezydent Warszawy. Stoi cała PO" 14.07.2017 r.