aktualności > TELEWIZJAREPUBLIKA: Mosiński o nieruchomości przy Mokotowskiej 40

TELEWIZJAREPUBLIKA: Mosiński o nieruchomości przy Mokotowskiej 40

2018-07-12

Gościem Telewizji Republika w programie „Z wiejskiej na gorąco” był Jan Mosiński, Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji, PiS.

Jan Mosiński, fot. Telewizja Republika

Komisja weryfikacyjna badała w czwartek sprawę reprywatyzacji nieruchomości przy Mokotowskiej 40. Na rozprawie nie zjawiła się większość świadków, więc komisja nałożyła na nich kary na łączną kwotę 85 tys. zł, w tym sama prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz otrzymała karę 30 tys. zł.

 - Cała seria dziwnych transakcji. Spadkobierczyni poczyniła pewne kroki, ale już po czasie. Po drugie w roku 2001 i 2007 miasto Warszawa stwierdziło, że ta posiadłość nie może przejść w ręce córki po zmarłej. Dziwię się i chcemy uzyskać odpowiedź dlaczego tak się stało - biorąc pod uwagę decyzję ostateczna z roku 2012, kiedy miasto stołeczne Warszawa wydało decyzje o prawie użytkowania wieczystego. Pojawiają się dwie panie, które od córki zmarłej kupują za 850 tys. zł - sprzedająca z pewnością ma świadomość tego, że to jest transakcja zła, ponieważ nie ma podstaw prawnych, aby taką transakcję zawierać - mówi Jan Mosiński.

- Dziwi bardziej, że obie panie, które zapłaciły 850 tys. zł wiedząc, że ten zakup był sazany na porażkę, ponieważ w dokumentach dowiedziały się o decyzji miasta na nie - mimo to decydują się na kolejną przegrana na starcie transakcję - podkreślił Mosiński.

 

 

 

Więcej: www.telewizjarepublika.pl "Mosiński o nieruchomości przy Mokotowskiej 40: Mamy tu do czynienia ze słupami" 12-07-2018