aktualności > KALISZ.NASZEMIASTO.PL Według kaliskich posłów PiS, w proteście wykorzystywani są uczniowie

KALISZ.NASZEMIASTO.PL Według kaliskich posłów PiS, w proteście wykorzystywani są uczniowie

2019-04-08

- Protestujcie, ale nigdy nie kosztem dzieci, bo jest to niegodne nauczycieli - mówi Jan Mosiński.

Posłowie: Jan Mosiński i Piotr Kaleta, fot. Andrzej Kurzyński, www.kalisz.naszemiasto.pl

Piotr Kaleta i Jan Mosiński, kaliscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej odnieśli się do strajku nauczycieli w Kaliszu. Parlamentarzyści mają zastrzeżenia do formy protestu. Ich zdaniem pedagodzy wykorzystują w tym celu uczniów.

 (…)poseł Jan Mosiński apeluje do nauczycieli o otrzeźwienie. - Protestujcie, ale nigdy nie kosztem dzieci, bo jest to niegodne nauczycieli. W okresie rządów PO – PSL zlikwidowano ponad 2500 szkół, a z zawodu odeszło ponad 40 tysięcy nauczycieli. To tamten rząd wprowadził godziny karciane dla nauczycieli, czy czas przepracowany i niezapłacony nauczycielom. To są owoce działań naszych obecnych oponentów. Gdzie wówczas był Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych? - pyta poseł Jan Mosiński. - Nie było żadne protestu. Dzisiaj, wykorzystując dzieci i młodzież, Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego chce osiągnąć swój cel polityczny. Po pierwsze zbliżają się wybory na szefa ZNP, a po drugie jest to realizacja planu ustalonego z kierownictwem Platformy Obywatelskiej, żeby tym strajkiem dokonać zamieszania na scenie politycznej.

 Były szef kaliskiej Solidarności ostrzega też nauczycieli przed konsekwencjami wynikającymi ze strajku. – Nie wiem, czy nauczyciele, którzy podjęli protest, a to jest obowiązek liderów poinformować, że za ten strajk nie będą mieli wypłaconych wynagrodzeń. Niestety tak stanowi prawo i wykładnia uchwały Sądu Najwyższego z grudnia 1994 roku – mówi poseł Mosiński – Niektórzy samorządowcy deklarują, że takie pieniądze wypłacą, ale muszą się liczyć że będą poddani kontroli pod kątem zasadności wydawania pieniędzy publicznych – dodaje.

 Więcej: www.kalisz.naszemiasto.pl  "Strajk nauczycieli w Kaliszu. Według kaliskich posłów PiS, w proteście wykorzystywani są uczniowie", 08.04.2019