aktualności > RADIO POZNAŃ "Wypowiedź Leszka Jażdżewskiego wyrażała pogardę dla wiernych Kościoła rzymskokatolickiego"

RADIO POZNAŃ "Wypowiedź Leszka Jażdżewskiego wyrażała pogardę dla wiernych Kościoła rzymskokatolickiego"

2019-05-06

- Ta pogarda nie może pozostać sama sobie w przestrzeni publicznej - mówi poseł PiS i donosi do prokuratury na redaktora naczelnego pisma Liberte.

Jan Mosiński, poseł na Sejm RP, fot. fb

Chodzi o sobotnią wypowiedź Leszka Jażdżewskiego poprzedzającą wystąpienie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Naczelny lewicowego Liberte w ostrych słowach zaatakował Kościół Katolicki przyrównując polemikę z nim do "zapasów ze świnią w błocie". Według posła PiS Jana Mosińskiego, ta publiczna wypowiedź była obrazą uczuć religijnych i powinna spotkać się z potępieniem.

 - Ta pogarda, którą okazał Leszek Jażdżewski podczas swojego wystąpienia adresowana w stronę Kościoła Katolickiego ale również i kapłanów i duchownych, tej wspólnoty katolickiej nie może pozostać sama sobie w przestrzeni publicznej, stad mój wniosek do prokuratury aby z urzędu zajęła się sprawą (...) Warto pamiętać, że pewne określenia, w tym przypadku porównanie do świń są dla wiernych szczególnie znieważające. Takie wypowiedzi odbierane są jako przejaw nienawiści i piętnowania osób wierzących - dodaje Mosiński.

 Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostanie wysłane pocztą do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ. Za obrażenie uczuć religijnych i znieważenie grozi kara do 3 lat więzienia.

 Danuta Synkiewicz

 źródło: Radio Poznań, "Wypowiedź Leszka Jażdżewskiego wyrażała pogardę dla wiernych Kościoła rzymskokatolickiego" 6.05.2019