aktualności > TVP.INFO „Nacechowana nienawiścią do Kościoła”. Poseł PiS zawiadamia prokuraturę ws. Jażdżewskiego

TVP.INFO „Nacechowana nienawiścią do Kościoła”. Poseł PiS zawiadamia prokuraturę ws. Jażdżewskiego

2019-05-06

Poseł PiS Jan Mosiński poinformował, że w poniedziałek zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez redaktora „Liberte” Leszka Jażdżewskiego. Jego zdaniem wypowiedź Jażdżewskiego „jest nacechowana nienawiścią do Kościoła katolickiego”.

Jan Mosiński

(…)

Jak poinformował Jan Mosiński, zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście-Północ złoży drogą pocztową. Zawiadomienie będzie dotyczyło art. 257 Kodeksu karnego, który brzmi: „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

 Mosiński zaznaczył, że zawiadomienie z art. 257 daje upoważnienie prokuratorowi do podjęcia działań z oskarżenia publicznego. – Jeżeli prokurator dojdzie do wniosku, że postawa pana Jażdżewskiego, jego słowa wyczerpują znamiona czynu zabronionego, to wtedy z urzędu prokuratura będzie wszczynać śledztwo w tej sprawie – powiedział poseł PiS.

  – Wypowiedź pana Jażdżewskiego jest bez wątpienia nacechowana daleko idącą nienawiścią w stronę Kościoła katolickiego, a przecież Kościół katolicki to jest wspólnota wiernych, gdzie tego typu sformułowania są dla nas wyrazem pogardy – ocenił Mosiński.

 więcej: www.tvp.info „Nacechowana nienawiścią do Kościoła”. Poseł PiS zawiadamia prokuraturę ws. Jażdżewskiego 6.05.2019 r.