aktualności > WKALISZU.PL Mosiński: Jest radość, pokora i chęć do dalszej pracy

WKALISZU.PL Mosiński: Jest radość, pokora i chęć do dalszej pracy

2019-05-27

Jan Mosiński (PiS) podsumował wyniki niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. - Nie ma we mnie triumfalizmu - mówi. - Jest radość ze zwycięstwa, a jeżeli coś we mnie triumfuje to pokora i chęć do dalszej pracy na rzecz Polski i Polaków.

Jan Mosiński, fot. www.wkaliszu.pl

I o ile w powiecie kaliskim partia Jarosława Kaczyńskiego zdeklasowała politycznych konkurentów wygrywając różnicą ponad 33%, to w Kaliszu Koalicja Obywatelska zyskała 10% więcej poparcia niż obóz Zjednoczonej Prawicy pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości.

 Zauważa to parlamentarzysta. - Nasz wyborczy sukces, to w dużej mierze zasługa mieszkańców małych miasteczek i wsi - podkreśla Jan Mosiński. - Ale każdy głos, także w Kaliszu, w Ostrowie Wielkopolskim, czy w innych miejscowościach naszego regionu był głosem na wagę zwycięstwa.

 Jak zauważa Mosiński, mimo iż w większych miastach PiS przegrało w starciu w kandydatami KO, to w porównaniu do europejskich wyborów z 2014 roku, Prawo i Sprawiedliwość odnotowało wzrost poparcia społeczeństwa. - W większych miastach, jak Kalisz, czy Ostrów Wielkopolski wygrali kandydaci Koalicji Europejskiej - mówi parlamentarzysta. - Ale w porównaniu do poprzednich wyborów do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość poprawiło swoje wyniki I to też trzeba dostrzegać.

 - Ze swojej strony z całego serca dziękuję tym wszystkim, którzy zaufali kandydatom z naszej listy - podkreśla Mosiński. - Polacy poparli kontynuację naszej polityki. Cieszę się ze zwycięstwa, ale nie popadam w triumfalizm i zapewniam, ze dalej będę kontynuował moją pracę organiczną, będę spotykał się z mieszkańcami Wielkopolski. Umiejętność słuchania głosu wyborców, głosu Wielkopolan może przyczynić się do jesiennego sukcesu wyborczego.

 (pik)

 źródło: "POLITYKA.Mosiński: Jest radość, pokora i chęć do dalszej pracy" 27-05-2019