aktualności > KROTOSZYN.NASZEMIASTO.PL Czy Rada Powiatu i samorządy gminne przyjmą Kartę Praw Rodziny? Tego domaga się klub PiS-u

KROTOSZYN.NASZEMIASTO.PL Czy Rada Powiatu i samorządy gminne przyjmą Kartę Praw Rodziny? Tego domaga się klub PiS-u

2019-08-22

Poseł dr Jan Mosiński gościł w czwartek, 22 sierpnia razem z radnymi Rady Powiatu Krotoszyńskiego Grzegorzem Królem i Andrzejem Skrzypczakiem na konferencji prasowej poświęconej Karcie Praw Rodziny.

Od lewej: Grzegorz Król, Jan Mosiński, Andrzej Skrzypczak, fot. Łukasz Cichy

Spotkanie rozpoczął poseł Jan Mosiński. - Z całym szacunkiem dla różnorodności myśli i idei, ale niestety jesteśmy w jakiś sposób świadkami ofensywy środowisk związanych z ideą LGBT i gender. Ja, co do osób nie mam zastrzeżeń, żeby była jasność, dobrze wybrzmiało i żeby było dobrze zrozumiałe. Natomiast mam zastrzeżenia i o ich będę zawsze mówił, nie tylko słowem, ale też postawą, jeśli chodzi o ideę LGBT i gender, jako szkodliwe dla polskich rodzin i młodzieży. No i padł pomysł, aby przybliżyć Polakom - z małej ojczyzny, czyli Krotoszyna i powiatu krotoszyńskiego - założenia Karty Praw Rodziny Stolicy Apostolskiej, która powstała na zlecenie Jana Pawła II, wówczas papieża, a obecnie świętego, jako dokumenty uniwersalny pokazujący też tę aksjologię. Zestaw wartości, który legł u podstaw stworzenia karty. Rodzina jest w centrum. Rodzina jest też w centrum rządów Prawa i Sprawiedliwości, zarówno pani premier Beaty Szydło, jak i pana premiera Mateusza Morawieckiego. I ten paradygmat i kierunek jest utrzymywany poprzez różnego rodzaju programy prorodzinne i prospołeczne. Nie o tym jednak chcemy dzisiaj rozmawiać. Pan przewodniczący zaproponował, aby tę kartę przybliżyć, żeby ją niejako odtworzyć, wydrukować, przekazać. I tak dyskutując kolejnym razem wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować konferencję, żeby przyjechali ludzie z zewnątrz, żeby o tej Karcie Praw Rodziny opowiedzieć – tłumaczył poseł na Sejm RP Jan Mosiński.

 Konferencja pn. „Rodzina i samorząd w edukacji dzieci i młodzieży" odbędzie się 6 września o godz. 17:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.

 -Według karty praw, jak sama nazwa mówi, rodzina ma zestaw system pewnych praw, jak chociażby płaca rodzinna, oczywiście ogólnie, ale ona jest odzwierciedlana w różnych programach Prawa i Sprawiedliwości, jak i różnego rodzaju transferach finansowych, czy w kwestiach płacy minimalnej, która rośnie dynamicznie od kilku lat, jak i stawki godzinowej, która jest zagwarantowana poprzez umowy cywilno-prawne. To wpisuje się w te płace rodzinne. I powstał projekt konferencji, na którą przyjadą prelegenci główni – mówił poseł Jan Mosiński.

 Dodał również, że spiritus movens całego przedsięwzięcia jest Grzegorz Król. Mówił również, że wierzy, iż karta trafi nie tylko „pod strzechy”, ale również do polityków, aby budować relacje na przyszłość.

 Więcej: www.krotoszyn.naszemiasto.pl 22.08.2019