aktualności > TVP Info: „Po Warszawie hula pył i trociny po wyciętych kilkuset drzewach”

TVP Info: „Po Warszawie hula pył i trociny po wyciętych kilkuset drzewach”

2020-06-02

– Na chwilę obecną po Warszawie hula pył i trociny po wyciętych kilkuset drzewach przy Wybrzeżu Helskim. To jest sprawdzian wiarygodności Trzaskowskiego. Co na to Zieloni, którzy poparli pana Trzaskowskiego w wyborach na urząd prezydenta państwa? – pyta poseł PiS Jan Mosiński.

Jan Mosiński w TVP Info, zdj.arch.

Choć prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiadał w kampanii samorządowej zasadzenie miliona drzew, to do tej liczby wciąż bardzo daleko. W stolicy doszło za to wycinki. – Na chwilę obecną po Warszawie hula pył i trociny po wyciętych kilkuset drzewach przy Wybrzeżu Helskim. To jest sprawdzian wiarygodności Trzaskowskiego. Co na to Zieloni, którzy poparli pana Trzaskowskiego w wyborach na urząd prezydenta państwa? – pyta poseł PiS Jan Mosiński. Zieloni nie chcą jednak komentować niespełnionej obietnicy ani wycinki nad Wisłą.

Nie ma chętnych do komentarza – zdradził nam przedstawiciel Zielonych, którego poprosiliśmy o komentarz do działań prezydenta Warszawy. – Panie Rafale Trzaskowski, niech pan przeczyta do końca i ze zrozumieniem swój program wyborczy, kiedy startował pan w wyborach na urząd prezydenta miasta stołecznego Warszawy, gdzie napisane jest jak „byk”, że do końca 2020 roku zasadzi pan na terenach zielonych stolicy milion drzewek – stwierdził poseł Mosiński z PiS-u.

więcej: „Po Warszawie hula pył i trociny po wyciętych kilkuset drzewach [WIDEO]”, TVP Info, 02.06.2020 r.