aktualności > WPOLITYCE.PL: Mosiński: Zachęcam posła Nitrasa, aby wszedł z kontrolą do warszawskiego ratusza i oczyszczalni „Czajka”

WPOLITYCE.PL: Mosiński: Zachęcam posła Nitrasa, aby wszedł z kontrolą do warszawskiego ratusza i oczyszczalni „Czajka”

2020-09-02

„Zachęcam pana posła Nitrasa, żeby wszedł z kontrolą do oczyszczalni „Czajka” i do warszawskiego ratusza i sprawdzał dokumenty. Przypomnijmy, że politycy Prawa i Sprawiedliwości chcieli tego dokonać, niestety zostali przez pana posła Nitrasa zablokowani” - komentuje w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł Jan Mosiński.

Jan Mosiński / autor: Fratria

- Myślę, że pan prezydent Rafał Trzaskowski nie jest do końca szczery w tym wszystkim, co robi. Zwróciłem ostatnio uwagę na komentarze pani rzecznik ratusza i pana ministra Dworczyka, który stwierdził, że niestety, ale warszawski ratusz nie wykonał do końca pewnych zaleceń, wynikających z korespondencji z kwietnia i z czerwca tego roku. Były to wytyczne dotyczące badań kolektorów, ich stanu technicznego itd. -  skomentował Jan Mosiński obecną sytuację wokół awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”.

 

Zauważył, że „niestety, ale warszawski ratusz nie jest transparentny w swoich działaniach”. -  Prokuratura wszczęła śledztwo. Mam nadzieję, że to śledztwo wykaże, czy mamy do czynienia z zaniedbaniem urzędniczym, czy też nie, ze strony osób odpowiedzialnych za nadzór nad spółką. A przecież założycielem i właścicielem tej spółki jest miasto stołeczne Warszawa - przypomniał.

 

Więcej: portal www.wpolityce.pl "Mosiński: Zachęcam posła Nitrasa, aby wszedł z kontrolą do warszawskiego ratusza i oczyszczalni Czajka”, 02.09.2020 r.