aktualności > POLSKIERADIO24. Mosiński: właściciele mediów społecznościowych chcą wyznaczać granice wolności

POLSKIERADIO24. Mosiński: właściciele mediów społecznościowych chcą wyznaczać granice wolności

2021-01-11

- Media są od tego, żeby patrzeć władzy, politykom wszystkich opcji na ręce - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS.

fot. za pośred. PR24

Twitter bezterminowo zawiesił prywatne konto Donalda Trumpa. Firma poinformowała, że zrobiła to z obawy o dalsze podżeganie do przemocy przez prezydenta USA. Wcześniej, podobną decyzję podjął szef Facebooka. Prezydent Donald Trump jest przez polityków, dziennikarzy i część Amerykanów oskarżany, że podsycał nastroje i doprowadził do środowego szturmu swoich zwolenników na Kongres. Zaraz po zamieszkach na Kapitolu zarówno Twitter, jak i Facebook zawiesiły prywatne konta Donalda Trumpa na kilkanaście godzin.

 Media społecznościowe od wielu lat są głównym kanałem komunikacji Donalda Trumpa ze zwolennikami. Prezydent USA wielokrotnie ostro krytykował główne amerykańskie media, gdy te publikowały niekorzystne dla niego informacje - nazywał media "wrogami narodu".

 - Media są od tego, żeby patrzeć władzy, politykom wszystkich opcji na ręce. Niebezpiecznym zjawiskiem jest to, że właściciele mediów społecznościowych chcą wyznaczać granice wolności - powiedział w audycji Jan Mosiński.

 

 więcej: www.polskieradio24.pl "Mosiński: właściciele mediów społecznościowych chcą wyznaczać granice wolności" 11.01.2021 r.