aktualności > MIASTO. Premier Morawiecki w Kaliszu

MIASTO. Premier Morawiecki w Kaliszu

2021-07-14

Podczas wizyty w Kaliszu Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że obwodnica naszego miasta będzie przebiegała w trzecim wariancie. To bardzo dobra informacja. Dziękuję!

Dzisiaj w Kaliszu gościliśmy Premiera Mateusza Morawieckiego. Cieszę się, że mogłem przyczynić się do tej wizyty. Podczas kilkugodzinnego pobytu premier Morawiecki wraz z minister Marleną Maląg, Michałem Zielińskim, Wojewodą Wielkopolskim oraz posłami Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w Rodzinnym Pikniku Międzypokoleniowym, który zorganizowano w Parku Miejskim w okolicach Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa i Baszty Dorotki.

 Podczas pikniku Mateusz Morawiecki powiedział, że dzieci są przyszłością narodu, a polityka prorodzinna jest znakiem firmowym rządu Prawa i Sprawiedliwości, dlatego jednym z naszych założeń jest wprowadzenie Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. To, jak podkreślił premier, 12 000 zł na drugie i każde kolejne dziecko. Przepisy o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym będą obowiązywały od 1 stycznia 2022 r.

 Przed odwiedzeniem Pikniku Rodzinnego Mateusz Morawiecki w asyście minister Marleny Maląg i posłów Prawa i Sprawiedliwości złożył wieniec pod pomnikiem św. Jana Pawła II, a następnie udał się wraz z osobami towarzyszącymi do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa.

 Następnie udaliśmy się na tereny Akademii Kaliskiej, gdzie w Collegium Oecologicum premier Morawiecki spotkał się z samorządowcami z Wielkopolski. Podczas rozmów przedstawił istotne informacje dla samorządowców dotyczące wsparcia dla gmin, które opisano w #PolskiŁad.

 Dla mnie i myślę, że dla mieszkańców Kalisza ważna była deklaracja Pana Premiera, że obwodnica Kalisza będzie budowana w wariancie trzecim. Po spotkaniu z samorządowcami, Rektor Akademii Kaliskiej prof. Andrzej Wojtyła pokazał premierowi Centrum Badań Kół Zębatych.