aktualności > JASNA GÓRA. Pielgrzymka polskich parlamentarzystów

JASNA GÓRA. Pielgrzymka polskich parlamentarzystów

2023-02-02

Polscy parlamentarzyści udają się dziś na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka posłów, senatorów i europosłów odbędzie się po raz 34.

Jasna Góra, fot. www.radiomaryja.pl

Modlitewne spotkanie polskich parlamentarzystów na Jasnej Górze rozpocznie się konferencją o godz. 10.00. Następnie politycy będą uczestniczyć we Mszy św. w kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Podczas Mszy św. w jasnogórskim sanktuarium Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, dokona Aktu Zawierzenia parlamentarzystów Matce Najświętszej. Poseł PiS, Jan Mosiński, zaznaczył, że parlamentarna pielgrzymka to okazja zarówno do dziękczynienia, jak i wypraszania łask. Polityk podkreślił, że Jasna Góra to wyjątkowe miejsce dla niego oraz wszystkich wierzących.

- To bardzo ważny dzień dla nas, polityków, którzy ufając matczynej opiece, składają przed Jej tronem swoje prośby, swoje troski, radości, podziękowania. Mój udział poświęcam ojczyźnie i rodzinie. W tych cichych intencjach udaję się na Jasną Górę, miejsce dla mnie wyjątkowe, miejsce szczególne z wielu powodów, ale też jak każdy Polak-katolik patrzę przez pryzmat tego miejsca jako miejsca szczególnego, wyjątkowego dla historii narodu polskiego, dla naszej polskości, ale też dla religii, bo Matka Boża jest naszą Matką, ale też Królową, której zawierzamy wszystkie troski - mówił Jan Mosiński.

Pielgrzymka parlamentarzystów na Jasną Górę zwyczajowo odbywa się 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego. W drodze powrotnej politycy zatrzymują się w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, patronki polskich parlamentarzystów.

 

źródło: RIRM www.radiomaryja.pl "Pielgrzymka polskich parlamentarzystów na Jasną Górę", 02.02.2023