aktualności > Pleszew: spotkanie z mieszkańcami

Pleszew: spotkanie z mieszkańcami

2017-03-06

PiS przygotowuje się do wyborów samorządowych. To będzie dla nich pierwszy sprawdzian.

fot. Pleszew.naszemiasto.pl/Gazeta Pleszewska

Z powodu choroby posłanka Joanna Lichocka nie mogła dotrzeć na spotkanie z mieszkańcami, które miało się odbyć w Domu Parafialnym w Pleszewie. Koleżankę zastąpili jednak dwaj inni posłowie Prawa i Sprawiedliwości z okręgu kalisko-leszczyńskiego - Piotr Kaleta oraz Jan Mosiński.

Poseł Jan Mosiński w czasie spotkania podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość niebawem rozpocznie przygotowania do wyborów samorządowych. - To będzie pierwsza weryfikacja naszej obecnej działalności w parlamencie - mówił poseł, podkreślając, że - jego zdaniem - jeśli te wybory okażą się dla PiS zwycięskie, to ugrupowanie prawdopodobnie będzie mogło wygrać kolejne wybory parlamentarne. - O ile nie potkniemy się o własne nogi - dodał.

Mówiono także o planowanym wprowadzeniu dwukadencyjności dla prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Piotr Kaleta tłumaczył, że to dopiero pierwszy krok zmian, a on sam jest zdania, że ograniczenie kadencji powinno obowiązywać we wszystkich urzędach - tak, by młodzi również mieli szansę objąć kierownicze stanowiska. Poseł zdradził również, że w Prawie i Sprawiedliwości pojawiają się głosy, że prawa do kandydowania w najbliższych wyborach samorządowych nie powinni mieć nie tylko włodarze, którzy rządzą już od przynajmniej dwóch kadencji, ale także ich zastępcy czy sekretarze.

źródło: Pleszew.naszemiasto.pl/Gazeta Pleszewska, "PiS przygotowuje się dowyborów samorządowych",