aktualności > Gostyń

Gostyń

2016-05-23

W czasie sobotniej wizyty w Gostyniu uczestniczyłem w Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa na gostyńskim Rynku. Piękna pogoda przyciągnęła na festyn całe rodziny, a wśród atrakcji uczestnicy poznawali prezentacje pierwszej pomocy przedmedycznej, można było zmierzyć masę ciała, wzrost, zbadać ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi, czy poznać wskaźnik BMI.

Na gości czekał także pokaz sprzętu specjalistycznego, a także punkty degustacyjne oraz informacyjno-edukacyjne. Najmłodsi brali udział w konkursach m.in. w pokonywaniu toru rowerowego.

Podczas briefingu prasowego padło pytanie, co sprowadza mnie do Gostynia, bo jak pamiętają dziennikarze, to do tej pory parlamentarzyści nie za często zaglądali do Gostynia. Nie mogę odpowiadać za innych polityków, ale ja w trakcie kampanii wyborczej składałem deklarację, że będę starał się w trakcie kadencji przyjeżdżać przynajmniej po kilka razy do każdego powiatu i robię to tak często, jak pozwala mi na to mój poselski kalendarz. Wśród tematów, które interesowały dziennikarzy było moje stanowisko w sprawie budowy kopalni odkrywkowej, kwestia obwodnicy Gostynia oraz problem z majątkami byłych właścicieli posiadłości, w których teraz mieszczą się szkoły czy inne budynki użyteczności społecznej, a który wciąż pozostaje nie do końca rozwiązany.

Mam nadzieję, że za jakiś czas będzie także możliwość spotkania z mieszkańcami Gostynia i okolic. Jeżeli tylko lokalne struktury PiSu albo działających tutaj stowarzyszeń, czy lokalnych organizacji pozarządowych zaproszą mnie na takie spotkanie, to z miłą chęcią przyjadę kolejny raz. Do zobaczenia!