aktualności > WIADOMOŚCI HANDLOWE: Sejmowa podkomisja przygotuje sprawozdanie do końca czerwca

WIADOMOŚCI HANDLOWE: Sejmowa podkomisja przygotuje sprawozdanie do końca czerwca

2017-05-17

Wejście posła Jana Mosińskiego w skład Komisji Weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji nie opóźni prac w Sejmie nad kształtem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele - deklaruje w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl główny zainteresowany.

Mosiński, który jest przewodniczącym podkomisji stałej ds. rynku pracy, twierdzi, iż liczy na to, że do końca czerwca uda się przygotować sprawozdanie i prace nad ustawą dot. niedzielnego handlu przeniosą się na poziom Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

- To trochę modyfikacja moich deklaracji sprzed kilku tygodni, że do końca czerwca skończymy prace nie w podkomisji, a w komisji. Ale myślę, że może jeszcze przed wakacjami uda się projektowi opuścić komisję i ewentualnie zaraz po wakacjach projektem zająłby się Sejm - tłumaczy Jan Mosiński w rozmowie z naszym portalem.

Przypomnijmy, jedyne jak dotąd posiedzenie podkomisji odbyło się 19 kwietnia. Nie rozpatrywano wówczas szczegółowo projektu i nie głosowano nad poprawkami, a jedynie umożliwiono wypowiedzenie się na temat proponowanych zmian w prawie posłom, organizacjom branżowym oraz przedstawicielom "Solidarności". Mosiński deklarował, że do zakończenia prac w podkomisji potrzebne będą jeszcze dwa lub trzy jej posiedzenia.

Dalszy ciąg artykułu na stronie www.wiadomoscihandlowe.pl