aktualności > IKROTOSZYN.PL: Są pieniądze na remont sali

IKROTOSZYN.PL: Są pieniądze na remont sali

2017-06-01

Ponad 600 tys. zł. w tym roku ma otrzymać Kobylin z Ministerstwa Sportu i Turystyki na rozbudowę zaplecza sanitarno-szatniowego oraz remont sali gimnastycznej przy ul. Strzeleckiej.

fot. ikrotoszyn.pl

- Te pieniądze z pewnością są potrzebne na modernizację sali gimnastycznej - mówi Jan Mosiński, który włączył się w pozyskanie tych środków. -  Cieszę się, że mogłem pomóc. Wierzę, że po remoncie dzieci i młodzież w godnych warunkach będą korzystały z tego miejsca.

 

Decyzję o przyznaniu Kobylinowi 642 000 zł podjął 26 maja 2017 roku Zespół do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej działający przy ministrze sportu i turystyki. Pieniądze będą pochodzić z Programu modernizacji infrastruktury sportowej. Budżet Ministerstwa Sportu i Turystyki na 2017 rok na infrastrukturę sportową to ponad 440 milionów złotych. - Nie ma osiągnięć, wyników w sporcie wyczynowym bez wsparcia i szkolenia dzieci i młodzieży - mówi minister sportu Witold Bańka. - Wielkie talenty często rodzą się w małych miejscowościach.

 

więcej: www.ikrotoszyn.pl 1.06.2017 r.