aktualności > RADIO MARYJA: Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz usiłuje grać na zwłokę

RADIO MARYJA: Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz usiłuje grać na zwłokę

2017-06-14

- Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz swoim oportunizmem usiłuje grać na zwłokę, natomiast na pewno komisja weryfikacyjna takiej strategii pani prezydent nie przyjmie - Jan Mosiński dla Radia Maryja.

fot. www.radiomaryja.pl

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz kolejny podkreśliła, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. Polityk PO uznaje ją za niekonstytucyjną i podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko w tej sprawie. Dodała, że jest do dyspozycji każdego innego organu o charakterze konstytucyjnym.

W ocenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, spis nieruchomości, którymi ma się zająć komisja, jest „typowo wymierzony” w okres jej prezydentury.

Prezydent HGW ma szansę stanąć po stronie prawa albo przestępców – wybór należy do niej – powiedział poseł Jan Mosiński, członek komisji weryfikacyjnej.

Ani Platforma Obywatelska, ani żaden inny klub opozycyjny nie zaskarżyły tej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego jako niezgodnej z Konstytucją. Po drugie, pani Hanna Gronkiewicz-Waltz swoim oportunizmem usiłuje grać na zwłokę, natomiast na pewno komisja weryfikacyjna takiej strategii pani prezydent nie przyjmie. Podejrzewam, że jeżeli 27 czerwca strona w rozprawie, jaką jest miasto stołeczne Warszawa (a w jego imieniu występuje pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz) się nie stawi na rozprawę, to będzie zapewne wniosek o ukaranie grzywną. Uporczywe unikane stawiennictwa będzie skutkowało kolejną grzywną, tylko że już do 10 tys. zł, bo takie uprawnienia ma komisja – wskazał Jan Mosiński.

 

Więcej: www.radiomaryja.pl  "H. Gronkiewicz-Waltz: Nie stawię się przed komisją weryfikacyjną", 14.06.2017 r.