aktualności > WPOLITYCE.PL: Jan Mosiński: "Decyzja pana Schetyny to strzał w kolano, w sensie politycznej strategii"

WPOLITYCE.PL: Jan Mosiński: "Decyzja pana Schetyny to strzał w kolano, w sensie politycznej strategii"

2017-11-02

- Jest twarzą Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prześledziłem informacje medialne z czasu, kiedy był szefem jej kampanii wyborczej i nie znalazłem nigdzie nawiązania do wątku złodziejskiej reprywatyzacji w Warszawie. Dziś pan Trzaskowski śmie mówić, że zajmie się złodziejską reprywatyzacją, która miała miejsce w Warszawie od 2002 roku - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Jan Mosiński (PiS), członek Komisji Weryfikacyjnej.

fot. www.wpolityce.pl/YouTube/TVP Info

 wPolityce.pl: Rafał Trzaskowski ogłosił dziś, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta Warszawy, bo stolicy „potrzebny jest świeży powiew”. Jak odbiera Pan jego zapowiedź, skoro był przecież szefem kampanii wyborczej Hanny Gronkiewicz-Waltz?

 Jan Mosiński: Decyzja pana przewodniczącego Schetyny, który obwieścił Polsce, że Platforma ma dobrego kandydata na prezydenta miasta stołecznego Warszawy pana posła Rafała Trzaskowskiego pokazuje, że nie potrafi on być liderem zjednoczonej opozycji. Pani poseł Lubnauer już skrytykowała tego typu praktyki, bo przecież Nowoczesna ma swojego kandydata, a nawet chyba dwoje, bo pojawia się tutaj i pani Kamilka Gasiuk -Pihowicz i pan Paweł Rabiej. Stąd decyzja pana Schetyny to strzał w kolano, w sensie politycznej strategii.

 

Jakie jest Pana zdanie o samym kandydacie?

Jest twarzą Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prześledziłem informacje medialne z czasu, kiedy był szefem jej kampanii wyborczej i nie znalazłem nigdzie nawiązania do wątku złodziejskiej reprywatyzacji w Warszawie. Dziś pan Trzaskowski śmie mówić, że zajmie się złodziejską reprywatyzacją, która miała miejsce w Warszawie od 2002 roku. Ten pan nie wie, jakie problemy toczą Warszawę, bo złodziejska reprywatyzacja była już za prezydenta Święcickiego, czyli przed 2002 rokiem. Są już pierwsze poważne sygnały. Po drugie w czasie, kiedy pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie potrafiła- bo nie chciała- walczyć ze złodziejską reprywatyzacją Rafał Trzaskowski jako jeden z istotnych postaci PO nie zabrał głosu w temacie tragedii lokatorów wyrzucanych do piwnic i sutener. Nie zabrał też głosu, gdy zamordowano panią Jolantę Brzeską, więc niech zamilknie w kwestiach dotyczących reprywatyzacji. Nie komentuję tego, czy jest dobrym, czy złym kandydatem na prezydenta. Warszawiacy są na tyle doświadczeni i mądrzy, że wiedzą, co mają robić. Pan Trzaskowski zachowuje się bardzo nieelegancko, bo dziś w prosty sposób odcina się od Hanny Gronkiewicz-Waltz. Widocznie jest już niewygodną twarzą dla niego. Mogę złośliwie powiedzieć, że zamienił stryjek siekierkę na kijek. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewne będzie szefową kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego na urząd prezydenta m.st. Warszawy.

 

Więcej: www.wpolityce.pl   NASZ WYWIAD. Mosiński o kandydaturze Trzaskowskiego: "Decyzja pana Schetyny to strzał w kolano, w sensie politycznej strategii" 2.11.2017 r.