aktualności > POLSKIE RADIO 24: Jan Mosiński: państwo zadziałało szybko ws. KNF

POLSKIE RADIO 24: Jan Mosiński: państwo zadziałało szybko ws. KNF

2018-11-15

- Nie zamiatamy tematu pod dywan, wyjaśniamy to - mówił w Polskim Radiu 24 o aferze KNF Jan Mosiński. Szef KNF Marek Chrzanowski podał się do dymisji po doniesieniach "Gazety Wyborczej". Dziennikarze napisali, że miał złożyć propozycję korupcyjną bankierowi Leszkowi Czarneckiemu. Ich rozmowa została nagrana przez biznesmena. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez byłego już szefa KNF.

Jan Mosiński, fot. arch. PR24

Zdaniem Jana Mosińskiego afera może mieć wizerunkowy wpływ na notowania obozu rządzącego.  - To zapewne będzie trend przejściowy, bo państwo zadziałało bardzo szybko. W ciągu kilkunastu godzin ruszyło śledztwo, a CBA dokonało przeszukań w Komisji Nadzoru Finansowego.  Mam nadzieję, że opinia społeczna zrozumie, że wszędzie zdarzają się wpadki - tłumaczył poseł PiS.

 Przypomniał, że prawem opozycji jest krytykowanie i patrzenie władzy na ręce oraz na instytucje, które jej podlegają. - Chcę zwrócić uwagę adwersarzom, że mówimy o sektorze bardzo delikatnym. Należy delikatnie ważyć słowa, bo mogą mieć negatywne odbicie w sektorze bankowym. Chodzi o lokaty obywateli, w jakiś sposób wszyscy jesteśmy za nie odpowiedzialni, również opozycja. Radziłbym delikatność - powiedział Jan Mosiński.

 Gość Polskiego Radia 24 zwrócił też uwagę na niepokojący fakt długiego przetrzymywania taśm przez Leszka Czarneckiego. - Każdy z nas ma społeczny obowiązek zawiadomić organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - podkreślił Mosiński. - Nie zamiatamy tematu pod dywan, wyjaśniamy to, jest to transparentne na ile pozwala śledztwo. Przypomnę, że przy Amber Gold w latach 2009-13 nie robiono nic, KNF tylko połowicznie zadziałało - dodał.

 Szef KNF Marek Chrzanowski został powołany przez premier Beatę Szydło. - W tak dużym projekcie jak rządzenie państwem działamy na zasadzie zaufania. Zaufanie którym obdarzyła premier Szydło pana Chrzanowskiego zostało strasznie nadużyte - podsumował Jan Mosiński.

 

Gospodarzem audycji była Eliza Olczyk

Data emisji: 15.11

Godzina emisji: 7.38

PR24/tj

 

źródło: www.polskieradio24.pl   "Jan Mosiński: państwo zadziałało szybko ws. KNF " 15.11.2018 r.