aktualności > KALISZ.NASZEMIASTO.PL Poseł Jan Mosiński zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w postaci szerzenia mowy nienawiści

KALISZ.NASZEMIASTO.PL Poseł Jan Mosiński zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w postaci szerzenia mowy nienawiści

2019-05-06

Kaliski poseł PiS Jan Mosiński wysłał dziś zawiadomienie do prokuratury Warszawa Śródmieście-Północ o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w postaci szerzenia mowy nienawiści. Chodzi o wypowiedź Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego lewicowego pisma „Liberte” na temat Kościoła katolickiego.

Jan Mosiński

(…)

 - Porównanie Kościoła katolickiego i kapłanów do świń oburzyło nie tylko mnie. To antykatolickie, nacechowane nienawiścią wystąpienie zostało wygłoszone w szerokim gronie, a potem upowszechnione przez środki masowego przekazu – podkreśla poseł PiS, wyjaśniając, że to jest jego „obywatelska powinność”, aby zawiadomić prokuraturę o przestępstwie.

 Zdaniem posła Mosińskiego w ostatnich latach w Polsce nasiliła się chrystianofobia, definiowana jako ataki na Kościół katolicki i katolików. Mają o tym świadczyć nie tylko wystąpienia publiczne, ale konkretne akty wandalizmu, jak np. zniszczenie 22 figur z Alei Świętych przy kościele na Podkarpaciu.

 - Na szczęście Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europejskim niechlubnym rankingu mowy nienawiści i nie można pozwolić, żeby takie osoby jak pan Jażdżewski psuły ten wizerunek – przekonuje poseł. - Ubolewam, że nikt z audytorium które tworzyli intelektualiści, nie zareagował od razu na ten atak. Boli mnie to, bo od elity wymaga się więcej.

 Mariusz Kurzajczyk

 więcej: www.kalisz.naszemiasto.pl  "Poseł Jan Mosiński zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w postaci szerzenia mowy nienawiści" 6.05.2019 r.