aktualności > PR24: Polska musi wrócić na ścieżkę szybkiego rozwoju, gwarantuje to współpraca prezydenta z rządem

PR24: Polska musi wrócić na ścieżkę szybkiego rozwoju, gwarantuje to współpraca prezydenta z rządem

2020-06-03

- Ostatnie pięć lat Andrzeja Dudy było najlepszą pełną kadencją prezydencką. To pasmo sukcesów, zwłaszcza jeśli chodzi o politykę społeczną - powiedział Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Andrzej Duda, fot. Kancelaria Sejmu/Aleksander Zieliński

Sejm uchwalił ustawę, na podstawie której odbędą się wybory prezydenckie. Prawdopodobnie dzisiaj marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi termin głosowania. Najbardziej prawdopodobny w tym kontekście jest dzień 28 czerwca. Po tej informacji kandydaci będą mogli oficjalnie rozpocząć kampanię wyborczą.

 "Wystraszyli się presji Polaków"

 Przez dłuższy czas wspomniana ustawa procedowana była w Senacie, jednak w poniedziałek została przyjęta przez izbę wyższą parlamentu. W ocenie Jana Mosińskiego większość senacka "wystraszyła się presji Polaków, którzy chcą wyborów". - Była to presja nie tylko PiS, ale również społeczeństwa, które miało już dość kombinacji, kłótni i gierek politycznych. Dla Platformy Obywatelskiej, przy przesuwaniu terminu wyborów, nie było najważniejsze zdrowie Polaków, ale pewne wewnętrzne rozgrywki. Dlatego cieszyła się, że udało się zablokować, wraz z częścią samorządowców, wybory 10 maja. Nasz kandydat, Andrzej Duda, jest gotowy i spokojnie czekamy na rozwój wydarzeń - podkreślił poseł.  

 (…)

 Plan Andrzeja Dudy? Mosiński: praca na rzecz Polski i Polaków

- Przede wszystkim mówimy praca, a nie kłótnie - stwierdził Jan Mosiński i zwrócił uwagę na nieporozumienia wewnątrz PO, a także na to, że Rafał Trzaskowski, który jest prezydentem Warszawy, "zostawił swoje obowiązki na boku i zajął się objazdem Polski w ramach kampanii, której nie powinien jeszcze prowadzić". - Gdyby został prezydentem, w co nie wierzę, to mielibyśmy kolejny obszar konfliktu z jego udziałem i udziałem opozycji. Natomiast ostatnie pięć lat pana Andrzeja Dudy było najlepszą pełną kadencją prezydencką. To pasmo sukcesów, zwłaszcza jeśli chodzi o politykę społeczną. Prezydent mówi, że jego plan na kolejne pięć lat to praca na rzecz Polski i Polaków. Nie gwarantuje tego Rafał Trzaskowski, który jest politykiem niewiarygodnym - ocenił Mosiński i dodał, że Polska musi powrócić na szybką ścieżkę rozwoju, a to gwarantuje współpraca między Andrzejem Dudą a rządem Mateusza Morawieckiego.

 więcej: "Poseł PiS: Polska musi wrócić na ścieżkę szybkiego rozwoju, gwarantuje to współpraca prezydenta z rządem", Polskie Radio 24, 03.06.2020 r.