aktualności > KROTOSZYN. Msza św. w intencji Ojczyzny

KROTOSZYN. Msza św. w intencji Ojczyzny

2021-10-17

- Pamięć o śp. ks. Jerzym Popiełuszce wieczne żywa, a sprawy ojczyzny jednoczą krotoszynian - pisze red. Paweł Krawulski.

fot. Paweł Krawulski, www.krotoszyn.naszemiasto.pl

W niedzielę, 17 października w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie, odprawiono uroczystą Eucharystię w intencji ojczyzny. Drugą intencją było wspomnienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę, wielkiego patrioty i niezłomnego do końca kapłana. Walczył on z władzą komunistyczną w obronie godności każdej jednostki ludzkiej.

 W stolicy powiatu krotoszyńskiego, msze w wyżej wymienionych intencjach odprawianie w okolicach połowy października to już swoista tradycja. Dbają o nią przedstawiciele miejscowej ,,Solidarności” oraz ,,Solidarności” kolejarskiej. W ten sposób pragną przywołać postać wielkiego Polaka, którego śmierć 19 października 1984r. i jego ideały są wiecznie żywe, związane z ludźmi pracy.

 Dlatego podczas Eucharystii nie zabrakło przedstawicieli tego związku zawodowego. Przybył też poseł Jan Mosiński. Miała ona bardzo podniosły charakter. Delegacjom towarzyszyły poczty sztandarowe, a podczas rozpoczęcia wierni wykonywali pieśń ,,Bogurodzica”. Wymownym znakiem pamięci o błogosławionym było jego zdjęcie umieszczone przy ołtarzu. Przedstawiało ono Popiełuszkę zamyślonego, zatroskanego i zatopionego w myślach, jakby wieczne szukającego rozwiązania i słów pociechy kierowanych do przybyłych.

 Te intencje przywołał w swoim podniosłym kazaniu kaznodzieja, którym był wikariusz tej parafii ks. Michał Włodarski, Obecny rzecznik prasowy diecezji kaliskiej przypomniał, iż najwięcej odniesień do ojczyzny znajdujemy w Apokalipsie Z racji, że test to księga niezwykle tajemnicza, nie brakuje tam symboli. Jak zaznaczył kaznodzieja powtórne przyjście Pana poprzedzać będzie przybycie na ten padół ziemski proroków. (...)

 Więcej: www.krotoszyn.naszemiasto.pl "Pamięć o śp. ks. Jerzym Popiełuszce wieczne żywa, a sprawy ojczyzny jednoczą krotoszynian" Paweł Krawulski, 17.10.2021