aktualności > KALISZ.NASZEMIASTO.PL Jan Mosiński o budowie muru na granicy

KALISZ.NASZEMIASTO.PL Jan Mosiński o budowie muru na granicy

2023-06-30

Po tym, co wydarzyło się w ostatnich godzinach widać, że ta inwestycja była bardzo potrzebna - uważa poseł Jan Mosiński, przypominając, że w 2021 roku rząd PiS podjął zdecydowane decyzje, aby granicę Polski zabezpieczyć. Parlamentarzysta przypomina też, że wówczas padały ze opozycji hasła, że ten mur nie powstanie.

Od lewej: Sławomir Lasiecki, poseł Jan Mosiński, Wincenty Nowak, fot. Bartłomiej Hypki, www.kalisz.naszemiasto.pl

- Mimo ataków i prób zdezawuowania tej inicjatywy służy ona mieszkańcom całej Polski - uważa poseł Jan Mosiński. Przypomina, że opozycja podczas przyjęcia ustawy głosowała przeciwko temu rozwiązaniu, które miało powstrzymać przerzucanie imigrantów za naszą wschodnią granicę.

 - Pamiętamy kiedy mówiliśmy o tym, że będziemy budować zaporę na całej długości granicy z Białorusią, jakie wówczas padały ze strony Donalda Tuska i polityków opozycji hasła - że ten mur nie powstanie, że to jest marnowanie pieniędzy i tym podobne zarzuty. Decyzja ta była jak widać decyzją dalekowzroczną, bo po tym co w ostatnich godzinach wydarzyło się na Białorusi ta inwestycja była bardzo potrzebna - uważa Jan Mosiński.

 Poseł Jan Mosiński oraz towarzyszący mu dwaj politycy PiS - Sławomir Lasiecki i Wincenty Nowak - postawili tablicę z pytaniem do Donalda Tuska na ogrodzeniu biura PO w Kaliszu.

 źródło: www.kalisz.naszemiasto.pl   "Jan Mosiński o budowie muru na granicy: Ta inwestycja była bardzo potrzebna” 30.06.2023